Fork me on GitHub

Pożar serwerów OVH

10 marca w Strasburgu wybuchł pożar serwerów OVH (więcej do poczytania na między innymi na Niebezpieczniku. JVM Bloggers było hostowane w datacenter SGB2, które spłoneło całkowicie. Kopie zapasowe były trzymane w innym DC, niestety okazało się, że było to SGB1, które znajdowało się w tej samej fizycznej lokalizacji co SGB2 i też ucierpiało w pożarze.

W związku z tym utracone zostały wszystkie archiwalne wydania (numery starsze niż 283), statystyki itp. Morał z tego jest dość oczywisty: poleganie na jakimkolwiek pojedynczym backupie to proszenie się o kłopoty, zwłaszcza jeśli nie sprawdzicie co kryje się pod terminem "different data center" :) I mimo to, że to jest projekt prowadzony hobbystycznie, to i tak taka strata danych mocno boli.

Jedyne istniejące wersje wydań to te wysyłane na listy dyskusyjne JUG-ów, więc jeśli potrzebujecie czegoś z archiwalnych wydań to możecie spróbować na przykład na liście Warszawa Java User Group.

Znalazłeś coś interesującego?

Pomóż nam tworzyć sekcję Varia i podziel się ciekawymi treściami!

Wesprzyj na Patronite

Dołącz do nas

Jeśli chcesz pokodować w projekcie z dość nowymi technologiami: Javą 17, Spring Bootem, Vavrem i Akką i co tam sobie jeszcze Javowego wymyślimy, zapraszamy na naszego GitHuba lub Slacka JVM-Poland (kanał #jvm-bloggers)