Fork me on GitHub

Wydanie #256

Dzisiaj mamy bardzo okrągłą rocznicę, równiutkie 256 wydanie JVM Bloggers :) To co w wydaniu #1 było aplikacją odpalaną z IDE, która na konsolę wyrzucała html-a, którego potem ręcznie wysyłałem na grupę mailingową kilku zaprzyjaźnionych JUG-ów (przykład jak wyglądało pierwsze wydanie) teraz jest działającą aplikacją internetową. Długa droga za nami, dużo czasu, bardzo dużo pomocy i PR-ów od innych, żeby to działało tak jak teraz :) 

Kilka miesięcy temu kolega z naszej branży zapytał mnie dlaczego jeszcze tego nie monetyzuję. Powiedziałem, że po prostu nigdy o tym nie myślałem. Potem zapytał mnie o to ktoś inny. I tak ten pomysł kiełkował, kiełkował w mojej głowie, aż w końcu stwierdziłem, że w sumie, może zamiast płacić z własnej kieszeni za domenę i grafikę, uda się na nią uzbierać? :) Zatem, jeśli uważacie, że JVM Bloggers przynosi Wam jakąś wartość dodaną i checie go wesprzeć albo przybić mi w ten sposób piątkę to od dzisiaj istnieje taka możliwość za pomocą serwisu Patronite. Nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie, ale uznałem, że jeśli nie spróbuję to nigdy się nie przekonam :)

Link do zbiórki tutaj.

Varia

 - GitHub wprowadza Container Registry - link
 - "The Service Mesh: What Every Software Engineer Needs to Know about the World's Most Over-Hyped Technology" - link
 - optymalizacja kodu sieciowego gry na przykładzie Valoranta - link
 - "Polskie software house’y o biznesie. Devdebata" - link
 - ciekawa książka polskiego programisty "Things you need to know about JVM (that matter in Scala)" - link
 - "5 Trends Drive the Gartner Hype Cycle for Emerging Technologies, 2020" - link
 - jak sobie radzić z Impostor Syndrome - link
 - mierzenie kultury pracy w zespołach - link

Znalazłeś coś interesującego?

Pomóż nam tworzyć sekcję Varia i podziel się ciekawymi treściami!

Wesprzyj na Patronite

Dołącz do nas

Jeśli chcesz pokodować w projekcie z dość nowymi technologiami: Javą 12, Spring Bootem, Vavrem i Akką i co tam sobie jeszcze Javowego wymyślimy, zapraszamy na naszego GitHuba lub Slacka JVM-Poland (kanał #jvm-bloggers)