21.09.20223 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Chodź na meetup Javy do kina!

Weź udział w spotkaniu Javowców we Wrocławskim kinie 29 września 2022.

Chodź na meetup Javy do kina!

Nowy meetup technologiczny w mieście: Java na srebrnym ekranie

W czwartek 29.09 o 18:00 rusza iTechMeetup – cykl wydarzeń technologicznych skierowanych do specjalistów z branży IT. Tym razem organizatorzy, firma iTechArt, zapraszają programistów Java na dwie prelekcje związane z tym obszarem.

Wydarzenie odbędzie się w Dolnośląskim Centrum filmowym. Udział jest bezpłatny, a po prelekcjach przewidziany jest networking z tradycyjną pizzą.


ZAPISZ SIĘ NA WROCŁAWSKI MEETUP

Prelekcje poprowadzą doświadczeni inżynierowie iTechArt z Wrocławia i Warszawy – Team Manager Krzysztof Gonia oraz Architekt Oprogramowania Vitali Kviatkouski. 

Co w programie?

Project Loom - zabójca programowania reaktywnego

Godzina: 18:00-19:00

Project Loom nareszcie doczeka się swojej premiery.

Wraz z Javą 19 Oracle składa na nasze ręce narzędzie, które od jakiegoś czasu kusiło deweloperów obietnicą poprawy wydajności na równi z programowaniem reaktywnym — tyle że bez karkołomnych komplikacji w kodzie i konieczności zaangażowania senior deweloperów.

Jednym słowem, Project Loom wychodzi z fazy prototypu i wchodzi na salony projektów komercyjnych w niezłym stylu, już teraz obiecując poprawę wydajności starszych aplikacji bez wielkich zmian w kodzie.

Podczas prezentacji Krzysiek pokaże jak można skorzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania i w jakich przypadkach Project Loom jest lepszy od podejścia do wydajności zastosowanego w programowaniu reaktywnym.

Krzysztof Gonia, Team Leader, Java Technical Lead iTechArt Poland

Krzysiek ma osiem lat doświadczenia zawodowego, z których pięć spędził w globalnej korporacji z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Angażuje się również jako wykładowca, ostatnie dwa lata w akademii programowania Coders Lab.

W iTechArt Krzysztof jest Deputy Head of Java Family, gdzie do jego zadań należy między innymi dbałość o wysoki poziom kompetencji deweloperów w polskich oddziałach spółki.  


Dlaczego powinieneś rozumieć architekturę frameworku?

Godzina: 19:20-20:20

Obecnie wiele frameworków, szczególnie w Javie, zapewnia naprawdę świetne developer experience. Patrząc z zewnątrz, działają jak magia. A my, nawet jako doświadczeni deweloperzy, stosujemy tak zwane „magiczne myślenie” i opieramy się na frameworku, nie poznając mechaniki jego funkcjonowania.

Zrozumienie architektury frameworku, jego koncepcji i funkcji sprawia jednak, że jesteśmy szybsi, bardziej produktywni i mamy mniej problemów z wydajnością i bezpieczeństwem.

W tej prezentacji pokażemy, jakie można popełnić błędy nie rozumiejąc architektury frameworku i jak można pisać lepszy kod na bazie kilku przykładów z użyciem Spring Boot, Spring Data JPA i Spring Websockets.

Vitali Kviatkouski, Solution Architect i Team Lead

Vitali od 14 lat związany jest przede wszystkim z Javą. Pracował nad różnymi projektami, od standardowych aplikacji dla e-commerce po dość egzotyczny, oparty na mikroserwisie system fraud detection czy migrację platformy ubezpieczeniowej do chmury.

Hobbystycznie udziela się jako mentor Java/Architecture i jest speakerem podczas wydarzeń technicznych.


ZAPISZ SIĘ NA WROCŁAWSKI MEETUP

Zapamiętaj

  • Kiedy: 29 września 2022,
  • O której: 18:00-21:30
  • Gdzie:ul. Piłsudskiego 64a, Dolnośląskie Centrum filmowe, Wrocław
  • Temat:Java (Projekt Loom, architektura frameworku)
  • zimne piwo i gorąca pizza...znaczy networking.
<p>Loading...</p>